Ağustos 05, 2012

Kitap Arşivimiz

Artık Emre'yle birlikte kelime kitaplarından ziyade minik hikaye kitapları da okumaya başladık.Dikkatini daha  uzun süre toplayıp hikayede yani resimlerde anlatılanları benden dinlemeyi seviyor.Yani uzun süre dediğim tabii en çok 5 dk :) Bende düşündüm de blogumuzda da Emre'nin okuduğu faydalandığımız yada işimize yaramayan kitaplara yer verelim.Öncelikler ilk kitaplarımızdan başlayalım.oldukça çok kelime öğrendik bu kitaptan, kuşa ''guş'' diyoruz mesela :)
Sayı kitaplarının favorimiz olduğunu söylememe gerek yok herhalde :) birkaç tane parçalanan da ver ekleyemediğim :)Bebek dokun hisset kitapları da gayet güzel ve ilgi çekici.Yine bebek dokun hisset serisinden hayvanlar kitabımız, bunu da seviyoruz.Bu kitabı bakıyoruz ama çok ilgi çekici gelmedi Emre'ye, sanırım gerçek resimleri daha çok seviyor.
Bu son 3 tanesi de ilk kitaplarımız, parçalandıkları için resimlerini internetten buldum :) Sonuncu kitap doğa ve çevrem serisinden bir iki kitabımız daha vardı.Bebekler için kalın ve süngerden yumuşak yapraklı, çevirmeleri kolay oluyor birde ısırmaları :)

Not:Ben kitapları genelde ortada Emre'nin ulaşabileceği yerde bırakıyorum.İlk zamanlar ısırdı, yırttı ama sonraları alıştı.Bazen kendi bakıyor, bazen yanıma gelip kucağıma oturuyor birlikte bakıyoruz.Artık hikayelerimizi bile okumaya başladığımıza göre :)

12 yorum:

 1. Paylaşım için teşekkürler:)Dokun-hisset serisi ilgi çekici geldi.Belki daha küçük olduğundan bunları mı tercih etmeliyim?Süngerden oluşandan bir tane aldım şimdilik.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 5,5 aylık olduğundan belki çok ilgilenmeyebilir Ege, Fisher Price ve birkaç markanın oyuncak gibi yumuşak ve değişik ses ve dokular içeren kitapları var.Başlangıç için onlar da olabilir.Ama süngerden oluşanlar da yavaş yavaş ilgisini çeker, sayfalarını da çevirmeye başladıkça :)

   Sil
 2. bebek kitapları ilerde kazanılması gereken okuma alışkanlığı için çok güzel zemin hazırlıyorlar.o minik elleriyle sayfaları çeviren bebişleri gödükçe mutlu oluyorum.Emre'nin kitapları çok güzel güle güle oynasın,eğlensin öğrensin minik yakışıklı:)

  YanıtlaSil
 3. Çok güzel kitaplar .Oğlumla bu serileri ezberlemiştik ,şimdi faydasını görüyorum..
  Umarım sizde görürsünüz , sevgilerimle

  YanıtlaSil
 4. teşekkürler, umarım kaybetmez kitap sevgisini :)

  YanıtlaSil
 5. İlknurcum ilk fotoğraftaki sözlüğüm kitabının yayınevi nedir?

  Arşivinize bayıldım. Bu tür yazıları bolbol yazarmısın? Bilgilenelim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canım Net Yayınevi, ben D&R'dan almıştım ama şu an Unnado'da kampanyası var, bende birkaç kitap aldım yine, yakında paylaşırım :)

   Sil
 6. Dokun hisset kitaplarımız çoktu bizim de ..Kitaplarla büyüyen çocuklara bayılıyorum..Emre'yi de kocaman öpüyorum :)

  YanıtlaSil
 7. Öncelikle ben senin yakışıklı oğluna bittimmm...
  Benim favorimde dokun hisset kitaplarıydı tabi biz o evreleri çoook oldu geçeli... Madem küçük hikayelere geçtiniz küçüçük bir tavsiye. Ses iniş çıkışlarını abar arabayı anlatıyorsan sesine benzeterek çıkışlar yap daha dikkati dagılsada hemen toplanıyor.

  YanıtlaSil
 8. Teşekkürler, dikkate alacağım tavsiyeleri :) hayvanların seslerini çıkararak okuduğumuzda daha ilgili gerçekten :)

  YanıtlaSil
 9. Böyle bilinçli ailesi olduğu için Emre çok şanslı.
  Dönen resimlere bayıldım çokk güzel olmuş.
  Emeklerinize sağlık.
  Ailece mutluluklar dileklerimle sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. teşekkürler. elimden geldiği kadar güzel paylaşımlarda bulunmaya çalışıyorum oğlumla ve sizlerle :)

   Sil

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

Yazılarım mail adresinize gelsin mi??