Temmuz 17, 2012

Tatil bitttiiii :(

Tatil bitttiiii :(

Evet döndük dolaştık yine geldik.İlk iki gün Çanakkale'deydik, annaanneyi orada bırakıp döndük ve ertesi gün hemen Malatya'ya babaannemizin yanına gittik.Babaannemiz rahatsızdı ve biz onun yanında olmak istedik, hemde Emre doğal köy hayatını tatsın dedik.İyi de yapmışız hem babaannemiz hemde Emre çok mutlu oldu :)Üstelik geçen seneki gibi yadırgamadı hiç köyü, gayet mutlu ve huzurluydu.Zaten oldukça sosyal bir çocuk olan oğlum hemen iletişime geçti çevresindeki herkesle :)Hala, kuzenler, kocaman bir bahçe içindeki ev, inekler, kediler, köpekler, ağaçlar...Emre için tam bir keşif tatili oldu.Bikere sürekli dışarıdaydı, üstelik dur yapma gitme diyen de yoktu.
                                                         Kuzenleriyle koştu oynadı.

                                                             Hortumla bahçeyi suladı :)
Suyu seven oğlumun en keyif aldığı aktivitelerden biri buydu, diğeri de hergün öğle uykusu öncesinde bahçede leğende :)  yapılan banyo keyfi :)Birde hamak kuruldu halanın terasına , ooohhh değmeyin keyfimize :)Kalabalık, değişik deneyimler derken bizim paşanın epey dili çözüldü ;

Ben : Emre inek nasıl bağırıyor?
Emre : Bööööö, böööö... ( Malatya'da inekler mööö demiyor böööö diyor :))
Ben: Pekiii kedi nasıl yapıyor?
Emre : Tiz bir sesle mmmiiyyyaaavvv... (yavru kedi bizimkisi)
Ben : Hımmm peki köpek?
Emre : Avv , av, av ... ( Trakya'lı köpek :))

Aç,açtımm, al, attımmm, bak, kageşş (kardeş) , çuu (su), dudu ( kuzen duygu) ... şimdilik aklıma gelen yeni kelimelerimiz.Birde sayıları seven oğlum koltukta , halıda veya herhangi bir resimdeki şekilleri sayılara benzetip birden apmıı, goguş diyiveriyor.Bizde bakıp halının neresinde o sayıyı gördü bulmaya çalışıyoruz :) Zaten oğlumda hemen gösteriyor sayıyı o minicik parmağıyla :)

Tek sorunumuz hiç iştahı yoktu paşanın.Artık emzirdiğim için bana mı güvendi (zira sürekli memmem diye peşimdeydi) yoksa hava değişiminden mi etkilendi bilmem ama ne yaptıysak yemek yediremedik.Canı isterse bir parça ekmek, bazen bir iki kaşık çorba :( birde dönmemize yakın ateşlendi, boğaz enfeksiyonu olmuş.Yemek yemeyen çocuğun boğazı nasıl şiştiyse anlamadım??

Son olarak sürekli ilgi üzerinde olan oğlum oldukça şımardı (ağlarken halasına yada kuzenlerine bakıyor) ve dışarıda olmaya çok alıştı bakalım anneannesi nasıl başa çıkacak.

12 yorum:

 1. Ben iştahsızlıklarını sıcaklara bağlıyorum, bizim bile iştahımız yok sıcaktan.
  Tatil süper birşey, azda kısada olsa süper. Darısı başımıza inşallah..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. valla sıcaktan mı bilemiyorum çünkü gelir gelmez anneannesinin kucağına oturup bir kase çorbayı lüpletti ve bizde hayretle seyrettik :) bütün naz bizeydi galiba :)

   Sil
 2. Hoşgeldiniz :)) Çok güzel günler geçirmişsiniz :))Emre Bey'in hamak keyfine bayıldım :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sorma çok eğlendi, büyüdü sanki paşam :)

   Sil
 3. ne güzel geçmiş tatiliniz ama bundan sonrası zor biraz , dışarının rahatlığına ,eğlencesine alışınca evde çok sıkılıyorlar , haklılar tabii :)
  geçmiş olsun umarım çarçabuk iyileşir

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. başlamamak için direndiğimiz antibiyotiğe başladık maalesef ateş düşmeyince :( şimdi daha iyi :)

   Sil
 4. hoşgeldiniz,geçmiş olsun...valla sıcak kesiyor iştahı bence de...işte olsa bahçeli bir evimiz çocuklar hemen serpilecek ama büyükşehirde nerde...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. yaaa keşke... hep hayalim bahçeli bir evimiz olması :)

   Sil
 5. canakkalemıı cok severımmm :))) ne guzel olmus gezınız..bababeenııze sıfalar sılıyorum ..bırde av av benı bu saatte fena guldurdu:)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sağol canım.Her yeni kelimeleri ayrı bir güzel oluyor :)

   Sil
 6. Siz de atlatınız demek ki bir ateşlenme durumu tatilde. Çok geçmiş olsun. Ama guzel de bir tatil olmuş Emre için :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evet yaaa biz kaçtıkça şuruplardan yine bizi buluyor bir şekilde :(

   Sil

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

Yazılarım mail adresinize gelsin mi??